תהליכים רגשיים משפיעים על מערכות ניהול יותר מאשר כל מניע אחר. התהליך הרגשי הוא הנווט האוטומטי המנחה את פעולותיו של המנהל, ומשפיע על קבלת ההחלטות יותר מכל בחירהרציונלית או תכנון מדויק.

המציאות של המאה העשרים-ואחת מחייבת מנהלים להסתגל במהירות לשינויים טכנולוגיים, פוליטיים, כלכליים, תקשורתיים ואקולוגיים המשפיעים באופן ישיר על הארגון שהם מנהלים. יכולתו של המנהל להתאים את הארגון במהירות לתנאי המציאות קובעת את הצלחתו ואת תוצאות הפעילות של הארגון. 

המנהל הוא מי שמתאם בין צרכי הארגון ומטרותיו לבין המציאות באמצעות שליטה במערכות קשרים רבות ומורכבות: עם עמיתיו, עם עובדיו, עם לקוחותיו, וגם עם גורמים שונים המשפיעים על החלטותיו וביניהם צרכיו האישיים וגם מגבלותיו האישיות.

תפקידו של המנהל זהה לתפקידו של התהליך הרגשי, המאפשר למוח להתאים את התנהגותנו למציאות הסובבת אותנו, כדי לשרוד ולממש את היכולות שלנו. האימון הרגשי דומה לתוכנה המאפשרת למנהל לזהות ולשכלל את המיומנויות הרגשיות שלו, כדי לתפקד ביעילות גדולה יותר בלחצים המופעלים עליו במציאות המשתנה של המאה העשרים-ואחת.

אינני איש עסקים, אבל במהלך חיי התנסיתי בפעילות עסקית כמנכ"ל חברה (הוצאת המוסיקה הישראלית), כמנהל סטודיו לעיצוב (הסדנה הירושלמית לעיצוב) כמנהל הוצאה לאור (ספרים, הוצאה לאור), כמנהל בית-ספר לפסיכותרפיה (קוגיטו, בית-ספר לפסיכותרפיה) וגם כממציא של משחק חשיבה (TRIXXY) שנמכר ביותר מחצי מיליון עותקים. הניסיון הזה מאפשר לי לזהות את המאפיינים הרגשיים של ההתנהלות העסקית-ניהולית, וליצור סדנה מיוחדת המותאמת לצרכיו של המנהל או לצרכי הארגון, כדי לאפשר למנהלים לזהות את המיומנויות הרגשיות המשפיעות על התנהלותם ולשפר אותן. 

"דרור הוא אחד מאנשי המקצוע הייחודיים שפגשתי. אין אף אחד שדומה לו בנוף המקצועי שלנו. הוא חושב בצורה מיוחדת ופוריה. אני משוכנע שהסדנה שהוא מציע תהיה חוויה מגרה ומעשירה, שתתן למשתתפים נקודת מבט חדשה" (פרופ` חיים עומר, אוניברסיטת תל-אביב, מחבר הספרים `שיקום הסמכות ההורית`, `השטן שבינינו`. `פחדים של ילדים` ועוד) 
 

הסדנאות למנהלים מותאמות במיוחד לכל ארגון ולכל צוות מנהלים, והן מתקיימות על-פי הזמנה בארגון עצמו, או בכל מקום שייבחר על ידי הנהלת הארגון. הסדנאות מבוססות על סימולציות של מצבים ניהוליים אותם מציגים מנהלי הארגון.

האימון הרגשי מבוסס על ההנחה שהצורך האנושי הבסיסי הוא להתרחק מחרדה וליצור תחושה של מקום בטוח. ארגון מוצלח הוא זה שיוצר תחושה של ביטחון אצל עובדיו, לקוחותי וספקיו באמצעות המסרים שהוא מפיק, המוצרים שהוא מייצר והקשר שלו עם הסביבה בה הוא פועל. מנהל טוב הוא זה שיודע ליצור תחושה של מקום בטוח במערכת כולה. סדנת האימון הרגשי למנהלים תחזק את היכולת של המשתתפים לזהות את המיומנויות הרגישות שלהם, שבאמצעותם הם יוצרים תחושה של מקום בטוח.

מטרות הסדנה:

  • מודעות למניעים הרגשיים של הפעילות הארגונית.
  • יצירת שפה ארגונית משותפת.
  • יצירת יחסי-אמון וזיהוי מסרים לא-מודעים.
  • שימוש במסרים רגשיים לניסוח הסכמים.
  • הבנת השפעת עיצוב הסביבה הפיסית על תחושת הביטחון והניהול היעיל.
  • זיהוי ההשלכות הרגשיות של ניהול הזמן.
  • ניסוח מסרים רגשיים המשפיעים על התקשורת הארגונית.

מחקר למיפוי רגשי של ארגונים

בנוסף לסדנאות הייחודיות למנהלים ניתן לערוך מחקר מקיף שימפה את הפעילות של הארגון ואת הניהול על-פי רמת הביטחון שהוא יוצר, בהתאם לשבע המיומנויות הרגשיות: המודעות למניעים הרגשיים המשפיעים על הניהול, התקשורת, השימוש בכלים רגשיים, ההסכמים והחוזים, עיצוב הסביבה הפיסית, ניהול הזמן והמסרים הארגוניים. מחקר כזה יעניק לכם כלי נוסף להבנת הפעילות הארגונית, ויאפשר לכם ליישם בקלות וביעילות את עקרונות האימון הרגשי לניהול יעיל יותר של הארגון.

יעוץ אישי למנהלים

בנוסף לסדנת המנהלים אוכל גם להעניק יעוץ אישי למנהלים באמצעות מפגש תקופתי, או באופן שוטף באמצעות האינטרנט.

כתבו אלי ונבדוק יחד את האפשרות להכין סדנת מנהלים המותאמת במיוחד לארגון שלכם, לתאם יעוץ אישי או לתכנן מחקר שימפה את המניעים הרגשיים של הארגון: drorgreen@gmail.com.

אודותי:

נולדתי בירושלים, 1954. אני מתגורר בכפר קטן ויפה בבולגריה, שם גם הקמתי את 'המכון לאימון רגשי'. סיימתי תואר שני ודוקטורט בסיטי יוניברסיטי, לונדון. אני בוגר האקדמיה למוסיקה ע"ש רובין בירושלים (קומפוזיציה) והאוניברסיטה העברית (פילוסופיה ומוסיקולוגיה).

ניהלתי את 'קוגיטו, בית-ספר לפסיכותרפיה, ושימשתי כמטפל, מרצה ומדריך לפסיכותרפיסטים, פסיכיאטרים ורופאים. פיתחתי את גישת 'האומון הרגשי', וכאחד מחלוצי הטיפול הנפשי באינטרנט פיתחתי את הקליניקה הווירטואלית הראשונה.

שימשתי כמנכ"ל 'הוצאת המוסיקה הישראלית' ו'הסדנה הירושלמית לעיצוב'. משחק החשיבה 'טריקסי' שהמצאתי נמכר ביותר מחצי מיליון עותקים ברחבי העולם.

חיברתי כארבעים ספרים, ובהם ספרי-ילדים, ספרים למבוגרים וספרות מקצועית בתחום הטיפול הנפשי: 'טיפול נפשי, מדריך למשתמש,' 'פרויד נגד דורה', 'פסיכותרפיה ממבט אחר' ועוד. על האימון הרגשי ניתן לקרוא בספר 'אימון רגשי', שאת חלקו הראשון ניתן לקרוא באתר.

 

             שלכם, 

                   דרור גרין, טיפול נפשי באינטרנט באתר פסייקום