המכון לאימון רגשי

 

25 בינואר - 1 בפברואר 2013

אימון רגשי ושירה

סדנה בהנחיית ד"ר דרור גרין ואגי משעול

השירה יוצרת במלים ספורות עולמות רגשיים, המאפשרים לנו להתבונן באמצעותם אל תוך עצמנו ולזהות באופן חדש את המציאות. 

האימון הרגשי הוא דרך יעילה ופשוטה לשיפור המיומנויות הרגשיות, המאפשרות לנו להתבונן סביבנו, להתאים את עצמנו למציאות וליצור לעצמנו מקום בטוח בעולם. 

סדנת 'אימון רגשי ושירה' מבוססת על דיאלוג בין המשוררת אגי משעול ודרור גרין, ועל הידידות רבת-השנים ביניהם. בסדנה הם יחלקו עם המשתתפים את ניסיונם בשירה ובתהליכים רגשיים. 

"דרור הוא אחד מאנשי המקצוע הייחודיים שפגשתי. אין אף אחד שדומה לו בנוף המקצועי שלנו. הוא חושב בצורה מיוחדת ופוריה. אני משוכנע שהסדנה שהוא מציע תהיה חוויה מגרה ומעשירה, שתתן למשתתפים נקודת מבט חדשה" (פרופ` חיים עומר, אוניברסיטת תל-אביב, מחבר הספרים `שיקום הסמכות ההורית`, `השטן שבינינו`. `פחדים של ילדים` ועוד). 

אימון רגשי

כל חיינו אנו מחפשים אחר מקום בטוח שיגן עלינו מסכנה וישכיח את חרדת-המוות הטבעית שלנו. שבע המיומנויות הרגשיות הן הכלים הטבעיים שבאמצעותם אנו יוצרים תחושה של מקום בטוח, אך איש לא לימד אותנו כיצד להשתמש בהם.

האימון הרגשי הוא כלי לזיהוי ולשיפור שבע המיומנויות הרגשיות, שבאמצעותן אנו יוצרים לעצמנו תחושה של מקום בטוח. 

האימון הרגשי מבוסס על תפיסה חדשה של טבע האדם, המגדירה את הרגשות כתגובות גופניות לגירויים מן המציאות. תפיסה זו תואמת לגילויים האחרונים בחקר המוח, ולהבנה שהיכולת האמפתית קיימת בנו מלידה. 

האימון הרגשי אינו `טיפול` אלא דרך-חיים, שתאפשר לכם לעשות שימוש יעיל במיומנויות הרגשיות ולממש טוב יותר את הפוטנציאל האנושי שלכם. כפי שהאימון הרגשי יאפשר לכם להעשיר ולשפר את חייכם, הוא יספק לכם גם כלים מעשיים לקריאת ולכתיבת שירה. 

באתר ניתן לקרוא את המבוא לספר 'אימון רגשי', וכן לרכוש את הספר המודפס.


מודעות רגשית ושירה

השירה היא פעילות אנושית מיותרת לחלוטין, ודווקא משום כך היא מעניקה משמעות עמוקה לחיינו. השירה מעניקה לכותביה את הכוח ליצור במלים עולם רגשי היוצר בהם, ובקוראים, תחושה של מקום בטוח. 

הסדנה תתמקד בשירה כחלון המאפשר לקוראים להתבונן בעולם המציאות, וגם בעולם הרגשי, מנקודת מבט חדשה ומיוחדת. שבע המיומנויות הרגשיות היוצרות בנו תחושה של מקום בטוח הן כלים שיאפשרו למשתתפי הסדנה ליצור באמצעותם עולם רגשי של מלים ודימויים. 


הסדנה

סדנת אימון רגשי ושירה מיועדת לקבוצה של 12-20 משתתפים, והיא כוללת שבעה ימי פעילות רצופים. כל אחד מן המפגשים מוקדש לאחת משבע המיומנויות הרגשיות, שישתלבו בהתנסות מעשית בשירה. 

כל אחד מימי הסדנה יהיה מורכב משלושה סוגי פעילות: 

  1. מפגש קבוצתי והתנסות באימון רגשי, באמצעות סימולציות ודינמיקה קבוצתית. 
  2. התבוננות במעשה השיר באמצעות הפריזמה של שבע המיומנויות הרגשיות, בליווי תרגול של קריאת שירה. 
  3. תרגול מעשי. שימוש במיומנויות הרגשיות ובמגוון רחב של גירויים ותרגילים לכתיבת שירה. 

בזמן הפנוי ניתן יהיה לשלב גם ביקור בכפר ובהרים המושלגים המקיפים את העיר. 


המיקום והמחיר 

סדנת אימון רגשי במלון ספר סטרימון, בולגריה

הסדנה מתקיימת במלון הספא 'סטרימון' (5 כוכבים), בעיר קיוסטנדיל, במרחק תשעים קילומטרים דרום-מערבית לסופיה. זה אזור עצי הפרי של בולגריה, העשיר בנהרות, במעיינות מרפא חמים, באתרי סקי ובנופים מרהיבים.  

מלון סטרימון שוכן על מעיינות מרפא חמים, אותם גילו הרומאים לפני יותר מאלפיים הבריכה במלון סטרימון, סדנה לאימון רגשישנה. במלון בריכת-שחיה, מעיינות חמים בטמפרטורות שונות (36 מעלות, 45 מעלות ו-18 מעלות), סאונה רטובה ויבשה, חדר-כושר ועוד. המלון נמצא במרכז העיר קיוסטנדיל, ליד המדרחוב היפה, על בתי-הקפה והמסעדות שבו.  

התשלום: 1550 יורו (המחיר נכון לחודש נובמבר, ואח"כ יותאם למחירי הטיסות המשתנים). 

התשלום כולל את הסדנה, טיסה במטוס אל-על, שבעה לילות במלון 'סטרימון' בחדר ליחיד/ה, כולל ארוחת-בוקר וארוחת-ערב, שימוש חופשי בבריכה, במתקני הספא ובמעיינות החמים, הסעה משדה-התעופה ונסיעות לכפר, וכן הספר 'אימון רגשי' (תוספת לבן-זוג שאינו משתתף בסדנה: 750 יורו). 

המועד: 25 בינואר עד 1 בפברואר, 2013 (מיום שישי בבוקר עד יום שישי בבוקר).  
 
מעיינות חמים במלון סטרימון, סדנה לאימון רגשי
 
להרשמה כתבו אלי:

drorgreen@gmail.com

או התקשרו לטלפון ישראלי:
073-2248404. 
 
 

 


 ד"ר דרור גרין

נולד בירושלים, 1954, ומתגורר בכפר דבורישטה שבבולגריה עם אפרת וארבעת ילדיהם. ניהל את 'קוגיטו, בית-ספר לפסיכותרפיה' ולימד פסיכיאטרים, פסיכולוגים ופסיכותרפיסטים בבית-הספר לפסיכותרפיה של הטכניון בביה"ח רמב"ם, בבית-הספר לפסיכותרפיה בבית-החולים בצפת בשיתוף עם מכללת צפת, ובלימודי ההמשך ברפואה של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב בשיתוף עם שירותי בריאות כללית. 

פיתח את גישת 'האימון הרגשי' ומנהל מנהל את 'המכון לאימון רגשי' בבולגריה. כאחד מחלוצי הטיפול הנפשי באינטרנט פיתח את הקליניקה הווירטואלית הראשונה.  

ד"ר לפסיכותרפיה (City University, London), מוסיקאי, סופר ומאייר. חיבר כארבעים ספרים לילדים, למבוגרים ובתחום המקצועי, וביניהם: 'הסתלקותו של', 'בחזרה לצוות 4', 'נהר האהבה', 'טיפול נפשי, מדריך למשתמש''פסיכותרפיה ממבט אחר', ו'פרויד נגד דורה'. הספר 'אימון רגשי' יצא לאור בשנת 2011, ואת חלקו הראשון ניתן לקרוא באתר. 

בספריית 'פיוט' (ספרים, הוצאה לאור) ערך והוציא לאור את ספרה האחרון של יונה וולך, וכן את ספריהם של בנימין שבילי, גבריאלה אלישע ואחרים. משנת 1982 ערך את כתב-העת 'פיוט', ובמשך שבע שנים נשלח השיר השבועי בדואר למאות מנויים, ובו שירים חדשים מאת טובי המשוררים העבריים: זלדה, יונה וולך, יהודה עמיחי, חדוה הרכבי, אגי משעול, דן ערמון ורבים אחרים. בין חברי המערכת היו יונה וולך, ס. יזהר, אריאל הירשברג ואילנה צוקרמן. בשש השנים האחרונות נשלח מדי שבוע דף 'פיוט' לאלף ושש-מאות מנויים, באמצעות האינטרנט. 

 אגי משעול

ילידת טרנסילבניה, 1946, מתגוררת בכפר מרדכי ומגדלת אפרסקים עם גיורא. שם מתגוררים גם ילדיה ונכדיה. 

בעלת תואר שני בספרות עברית, שימשה כ'סופר אורח' באוניברסיטת תל-אביב וכ'משוררת הבית' באוניברסיטה העברית. זכתה בפרס ראש הממשלה, בפרס קוגל ובפרס יהודה עמיחי. 

מלמדת במכללת 'עלמא' בתל-אביב, מנהלת אמנותית של פסיטבל השירה הבינלאומי ב'משכנות שאננים' ומנהלת את בית-הספר לשירה של 'הליקון'. 

ששה-עשר ספריה זכו להצלחה רבה, שאין לה תקדים בשירה העברית, וביניהם: 'יומן מטע', 'מחברת החלומות', 'נרות נץ החלב' 'מבחר וחדשים', 'מומנט', 'קורים דברים', 'ביקור בית' ו'סידור עבודה'.