לקריאת הספר כולו באתר לחצו על צילום העטיפה. לקריאה נוחה ניתן להגדיל את הספר בלחיצה על הלחצן בפינה השמאלית התחתונה. 

דרור גרין

נהר האהבה

 

 

 

שירי האהבה וציורי האקווארל של דרור גרין מציירים במשיחות מכחול עדינות את הרגעים הקטנים של האהבה.

המהדורה הראשונה של הספר יצאה לאור בשנת 1990, בשם 'נהר האהבה, שירי-אהבה סיניים', שתורגמו על-ידי דרור גרין. רק במהדורה החדשה, שיצאה לאור בשנת 2007, חשף דרור גרין את זהותו כמחבר וכמאייר הספר.

יונה וולך

שירים אחרונים

 

 

 

קולה המיוחד של יונה וולך הטביע את חותמו בשירה העברית של סוף המאה העשרים, והדיו נשמעים עד היום גם בכתביהם של משוררים רבים.

שיריה האחרונים של יונה וולך פורסמו בכתב-העת 'פיוט', בעריכתו של דרור גרין, ובספר 'אור פרא' שיצא לאור שנתיים לפני מותה.

הקובץ הנוכחי מציג לראשונה שישה שירים חדשים, שלא ראו אור מעולם, וגם צילומים מכתב-היד המקורי של המשוררת.

רחל

בגני נטעתיך

שיריה  של רחל המשוררת, שליוו את דור החלוצים של תחילת המאה העשרים, הציבו אותה בשורה הראשונה של השירה העברית המודרנית. גם בתחילת המאה העשרים ואחת שגורים שיריה המודפסים והמולחנים בפי כל. 

רחל בלובשטיין סלע נולדה ברוסיה בשנת 1890, ועלתה לישראל בשנת 1909. היא עבדה בחקלאות ברחובות ועסקה גם בהוראה, ובשנת 1919 עברה להתגורר בדגניה. משחלתה בשחפת נאלצה לעזוב את דגניה. היא מתה באפריל 1931 ונקברה בבית הקברות כנרת. 

 

 

שלמה המלך

שיר השירים

'שיר השירים' הוא רצף של פרקי שירה הכרוכים יחד בראשונה שבין חמשת המגילות בתנ"ך. זהו שיר אהבה צרוף המציג בחושניות את גווני הגוונים של יחסי איש ואשה. חז"ל פירשו את הארוטיקה של 'שיר השירים' כמשל ליחס בין עם ישראל לאלוהיו. 

המסורת מייחסת את 'שיר השירים' לשלמה המלך, כפי שהיא מייחסת לו גם את 'משלי' ו'קהלת'. את 'שיר השירים' נהוג לקרוא בחג הפסח, המתאים לתיאורי האביב שבשיר. יש חוקרים המניחים ש'שיר השירים' הוא קובץ של שירי אהבה שנאספו יחד בתקופה מאוחרת יותר. 

שירי אהבה
תרגום: משה זינגר
איורים: דרור גרין

המתרגם משה זינגר תרגם מבחר של שירי-אהבה קלאסיים, ובהם משיריהם של לורד ביירון, ג'יימס ג'ויס, רילקה, ייטס, קאמינגס, היינה ועוד.

את הספר אייר דרור גרין ברישומים צבע עדינים.