כל הסדנאות


אימון רגשי לזוגיות 


אימון רגשי לנפגעי טראומה


אימון רגשי להורות


אימון רגשי לאושר


אימון רגשי לגמלאים


אימון רגשי למטפלים

 


אימון רגשי למורים


אימון רגשי לעסקים


אימון רגשי לרופאים


אימון רגשי לנגנים


אימון רגשי לשחקנים


אימון רגשי לעורכי-דין


אימון רגשי לכדורגלנים

 

 

 

 

אימון רגשי להתמודדות

עם הלם-קרב

סדנה בהנחיית ד"ר דרור גרין

במהלך חיינו אנו חווים טראומות רבות, הנובעות מפער בין המציאות לבין תחושת הביטחון שלנו. שימוש יעיל במיומנויות הרגשיות מאפשר התאמה טובה יותר למציאות, בכל רגע מחדש, ומאפשר התמודדות טובה יותר עם טראומות

אצל הלומי-קרב נפגעה המערכת הרגשית באופן קשה, והיא משתקת את יכולת ההסתגלות שלהם למציאות

האימון הרגשי הוא כלי לשיקום המערכת הרגשית באמצעות תרגול וחיזוק של שבע המיומנויות הרגשיות המאפשרות הסתגלות למציאות ומונעות טראומה חוזרת

האימון הרגשי אינו `מטפל` בטראומה, משום שהטראומה אינה מחלה הניתנת לתיקון, אלא פגיעה, כמו כריתת יד או רגל, שניתן להתמודד איתה באמצעות המיומנויות הרגשיות. האימון הרגשי מאפשר לחיות עם הטראומה ולהתמודד עם הקשיים שמעוררים הסימפטומים הפוסט-טראומטיים באופן יעיל וטוב יותר.   

את האימון הרגשי פיתחתי בעקבות הלם-הקרב הפרטי שלי במלחמת יום-הכיפורים, בשנת 1973. בזכות הדרך הזו גיליתי שאפשר לחיות עם הטראומה בשלום, ליצור זוגיות נהדרת וליהנות מחיי משפחה טובים.

"דרור הוא אחד מאנשי המקצוע הייחודיים שפגשתי. אין אף אחד שדומה לו בנוף המקצועי שלנו. הוא חושב בצורה מיוחדת ופוריה. אני משוכנע שהסדנה שהוא מציע תהיה חוויה מגרה ומעשירה, שתתן למשתתפים נקודת מבט חדשה" (פרופ` חיים עומר, אוניברסיטת תל-אביב, מחבר הספרים `שיקום הסמכות ההורית`, `השטן שבינינו`. `פחדים של ילדים` ועוד) 
 

אימון רגשי

הלם-קרב אינו מחלה אלא פגיעה קשה כמו כריתת יד או רגל. הטראומה היא כריתה של תחושת הביטחון הבסיסית, שבלעדיה קשה לנו לתפקד בעולם. אי-אפשר לרפא את הלם-הקרב, אבל אפשר לחיות אתו בשלום, וללמוד לשקם את תחושת הביטחון שתאפשר לנו לשוב ולהשתלב בעולם הסובב אותנו.

מה שמאפשר לנו לחדש את תחושת הביטחון, מדי יום מחדש, הן שבע המיומנויות הרגשיות הטבועות בנו מלידה. המיומנויות הרגשיות הן הכלים הטבעיים שבאמצעותן אנו יוצרים תחושה של מקום בטוח.

הלומי-קרב איבדו את תחושת המקום הבטוח, ועליהם להתמודד יום יום מחדש עם החרדה והכאב. האימון הרגשי הוא כלי לזיהוי ולשיפור שבע המיומנויות הרגשיות, שבאמצעותן אנו יוצרים לעצמנו תחושה של מקום בטוח. באמצעות האימון הרגשי והתרגול של שבע המיומנויות הרגשיות לומדים נפגעי הטראומה איך ליצור לעצמם מקום בטוח מדי יום מחדש, ובכך להקטין את הסימפטומים של הטראומה ולשפר את איכות חייהם.

האימון הרגשי אינו `טיפול` אלא דרך-חיים, המאפשרת לנו לעשות שימוש יעיל במיומנויות הרגשיות שלנו ולממש טוב יותר את הפוטנציאל האנושי שלנו. הסדנה אינה מיועדת ליצור שינוי מיידי אלא להציג כלי שניתן לעשות בו שימוש יומיומי להתמודדות עם הטראומה. 

באתר ניתן לקרוא את המבוא לספרי 'אימון רגשי', וכן לרכוש את הספר המודפס.


הסדנה
 

האימון הרגשי להתמודדות עם טראומה מיועד לקבוצה של 10-20 משתתפים, והוא  כולל שבעה מפגשים בני ארבע שעות בשבעה ימים רצופים. כל אחד מן המפגשים מוקדש לאחת משבע המיומנויות הרגשיות. 

ניתן להתאים סדנה מיוחדת להלומי-קרב, להלומי-קרב עם בנות/הזוג או בנפרד לבנות-הזוג. 

המפגשים כוללים התנסות מעשית, המבוססת על ניסיונם האישי של המשתתפים. מחוץ לרקע תיאורטי קצר מוקדשים המפגשים לסימולציות ולמשחקי-תפקידים, המאפשרים למשתתפים לזהות את המיומנויות הרגשיות המשפיעות על התנהגותם ועל ההתנהלות שלהם בעולם, ולשפר אותן. 

הדינמיקה הקבוצתית המיוחדת תאפשר לכם להכיר הלומי-קרב נוספים, וגם ללמוד מן התהליך האישי שעובר כל אחד מן המשתתפים. 

משתתפים שירצו בהדרכה נוספת יוכלו להשתתף בקבוצת התנסות שבועית באתר האינטרנט, בקליניקה הווירטואלית שפיתחתי.  


המיקום והמחיר

 
סדנת אימון רגשי במלון ספר סטרימון, בולגריה

הסדנאות מתקיימות במלון הספא 'סטרימון' (5 כוכבים), בעיר קיוסטנדיל, במרחק תשעים קילומטרים דרומית לסופיה. זה אזור עצי הפרי של בולגריה, העשיר בנהרות, במעיינות מרפא חמים, באתרי סקי ובנופים מרהיבים.  

מלון סטרימון שוכן על מעיינות מרפא חמים, אותם גילו הרומאים לפני יותר מאלפיים הבריכה במלון סטרימון, סדנה לאימון רגשי שנה. במלון בריכת-שחיה, מעיינות חמים בטמפרטורות שונות (36 מעלות, 45 מעלות ו-18 מעלות), סאונה רטובה ויבשה, חדר-כושר ועוד. המלון נמצא במרכז העיר קיוסטנדיל, ליד המדרחוב היפה, על בתי-הקפה והמסעדות שבו.  

המחיר משתנה בהתאם לזמן הסדנההתשלום כולל את הסדנה (כולל כיבוד קל), טיסה, שבעה לילות במלון 'סטרימון', כולל ארוחת-בוקר, שימוש חופשי בבריכה, במתקני הספא ובמעיינות החמים והסעה משדה-התעופה. 

 
 מעיינות חמים במלון סטרימון, סדנה לאימון רגשי
המחיר מיועד לקבוצות מאורגנות, ולא לפרטים.
 

לתיאום סדנה כתבו אלי:

drorgreen@gmail.com

או התקשרו לטלפון ישראלי:

073-2248404

 

ד"ר דרור גרין

נולדתי בירושלים, 1954, ואני מתגורר מתגורר בכפר דבורישטה שבבולגריה עם אפרת וארבעת ילדינו. ניהלתי את 'קוגיטו, בית-ספר לפסיכותרפיה' ולימדתי פסיכיאטרים, פסיכולוגים ופסיכותרפיסטים בבית-הספר לפסיכותרפיה של הטכניון בביה"ח רמב"ם, בבית-הספר לפסיכותרפיה בבית-החולים בצפת בשיתוף עם מכללת צפת, ובלימודי ההמשך ברפואה של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב בשיתוף עם שירותי בריאות כללית. 

פיתחתי את גישת 'האימון הרגשי' ואני מנהל את 'המכון לאימון רגשי' בבולגריה. כאחד מחלוצי הטיפול הנפשי באינטרנט ופיתחתי את הקליניקה הווירטואלית הראשונה.  

נפגעתי בהלם-קרב במלחמת יום-הכיפורים, ולפני שנים אחדות הוכרתי על-ידי אגף השיקום. את התהליך שעברתי תיארתי בספר `בחזרה לצוות 4`. לפני כעשר שנים הקתי באתר `דוקטורס`פורום תמיכה להלומי-קרב ונפגעי טראומה, אותו אני מנהל עד היום. מומחה לטיפול בטראומה ובהלם-קרב.

ד"ר לפסיכותרפיה, מוסיקאי, סופר ומאייר. חיברתי כארבעים ספרים לילדים, למבוגרים ובתחום המקצועי, וביניהם: 'טיפול נפשי, מדריך למשתמש', 'פסיכותרפיה ממבט אחר', ו'פרויד נגד דורה'. הספר 'אימון רגשי' יצא לאור בשנת 2011, ואת חלקו הראשון ניתן לקרוא באתר.