יעוץ נפשי חד-פעמי באינטרנט. דרור גרין באתר פסייקום
 
 
כאשר תוקף אתכם כאב באחד מחלקי גופכם, אתם יכולים לפנות לרופא-המשפחה כדי לקבל יעוץ והפניה למומחה המתאים. לפני הפניה לרופא תוכלו גם לעיין באחת האנציקלופדיות לבריאות המשפחה, או למצוא את המידע המתאים באינטרנט.
 
למרבה ההפתעה, כאשר המצוקה שלכם רגשית, כגון חרדה או דיכאון או פרידה מבן-זוג, תתקשו למצוא יעוץ מתאים. בתחום הנפשי לא קיימת אנציקלופדיה לבריאות הנפש, בעברית או באנגלית, ואפילו לא ספרי הדרכה פשוטים. זו הסיבה שכתבתי את הספר 'טיפול נפשי, מדריך למשתמש', אותו תוכלו לקרוא גם באתר הזה.
 
אבל גם מי שיקרא את הספר וימצא בו את המידע הראשוני יתקשה למצוא מומחה שבו יוכל להתייעץ בתחום המטריד אותו. כל אחד מאתנו עובר משברים רבים בחייו (בעקבות טראומה או תאונה או מחלה או שינוי מגורים או מותו של אדם קרוב וכו') ונתקל בקשיים רגשיים רבים (ביחסים עם בני-המשפחה או בני-הזוג, בשינויים במקום העבודה, בגיל המעבר, בגיל הפרישה וכו'). למרות זאת, אנו נמנעים מלטפל בקשיים הרגשיים, כפי שאנו מטפלים בקשיים הרפואיים, ופונים לטיפול נפשי רק בזמן משבר נפשי חמור. יעוץ נפשי ברגעי משבר או קושי יכול לחסוך מאתנו סבל רב, ולשפר את איכות חיינו ואת היכולת שלנו לתפקד וליצור יחסים עם אחרים.
 
למרות הצורך בייעוץ חד-פעמי בנושאים רגשיים, לא קיים שירות כזה בשירותי הבריאות הממלכתיים והפרטיים, וגם הפסיכולוגים ושאר המטפלים בנפש אינם מציעים זאת. לשם כך הזמנתי לאתר פסייקום מומחים שיוכלו ליעץ לכם, בהתאם לתחום התמחותם, בנושאים רגשיים שונים המטרידים אתכם. זהו תחום חדש, וכדי להכשיר את המומחים המתאימים ולהבטיח יעוץ ברמה גבוהה, נצרף לאתר מומחים חדשים בקצב מתון ולאחר בדיקה מעמיקה של מומחיותם.
 
מי שהחליט לפנות לטיפול פסיכולוגי יוכל למצוא בספר 'טיפול נפשי, מדריך למשתמש' הנחיות מעשיות למציאת המטפל המתאים, אבל יתקשה למצוא יועץ שיסייע לו להגדיר את העזרה לה הוא זקוק ולמצוא את המטפל המתאים לו. גם מי שנמצא בטיפול נפשי אך אינו מרוצה ממנו יתקשה למצוא מומחה שיסייע לו להחליט אם להמשיך בטיפול או למצוא מטפל אחר. המושג 'חוות-דעת נוספת' אינו קיים בתחום הטיפול הנפשי, ורוב המטפלים חוששים לייעץ למי שנמצא בטיפול נפשי אצל מטפל אחר.
 
באתר 'פסייקום' תוכלו להתייעץ אתי באופן חד-פעמי לפני שתבחרו בטיפול ובמטפל המתאימים לכם, וגם כאשר אתם מתלבטים אם להמשיך או להפסיק את הטיפול. גם לאחר הטיפול תוכלו להיפגש אתי כאן, כדי לעבד טוב יותר את התהליך שבו התנסיתם.
 
אם תזדקקו למידע נוסף אתם מוזמנים לכתוב לי ואשתדל לסייע לכם ככל האפשר: drorgreen@gmail.com.
 
                                        בהצלחה,
                                                           דרור גרין, טיפול נפשי באינטרנט