יעוץ נפשי לזוגיות. דרור גרין באתר פסייקום
 
 
 
"יום אחד גיליתי שאני חיה עם איש זר," סיפרה רונית. "לא, לא הופתעתי מזה, אבל התביישתי. איך חייתי אתו עשר שנים, ורק עכשיו שמתי לב שאין לנו בכלל שפה משותפת? האם הייתי לגמרי עיוורת?"
גם אני לא הופתעתי מסיפורה של רונית. מטופלים רבים, בשנות הארבעים לחייהם, מספרים סיפור דומה. גם בקרב חברי שמעתי לא מעט משפטים כאלו. הזוגיות תופסת מקום מרכזי בחיינו, והיא משפיעה על חיי הנפש שלנו. מי שחי בגפו נאלץ להתמודד עם החוסר בזוגיות, ומי שמנהל מערכת יחסים זוגית מתמודד עם הקשיים שמערכת כזו מעוררת.
 

קשיים הנובעים מזוגיות אינם יוצאי-דופן. להיפך. זוגיות היא מערכת היוצרת משברים, וכדי לשמר אותה נדרשת אחזקה שוטפת. למרבה הפלא מעטים מוכנים להשקיע בשימור הזוגיות את מה שהשקיעו ביצירת הקשר, וכמו רונית הם מגלים באיחור רב את תוצאות ההזנחה.

המערכת הזוגית יוצרת קשיים בתחומים רבים: חלוקת תפקידים, אחריות כלכלית, טיפול בילדים, יחסי-מין, קשר עם אחרים, התפתחות אישית, בריאות, הזדקנות, נאמנות ועוד. קשיים אלו נוצרים כמעט מדי יום, ובדרך-כלל הם נדחים עד אשר נוצר משבר המחייב התייחסות.

לא תמיד נזקקים בני-זוג לטיפול נפשי, אבל זיהוי מוקדם של קשיים עשוי למנוע משברים שיכולים לסכן את הקשר הזוגי. אשמח לסייע לכם לזהות את מקור הקושי בזוגיות, ולהציע דרכים להתמודדות ולשיפור הקשר הזוגי.
 
                                                                     בהצלחה,
                                                                                             דרור גרין, טיפול נפשי באינטרנט