כל הסדנאות


אימון רגשי לזוגיות 


אימון רגשי לנפגעי טראומה


אימון רגשי להורות


אימון רגשי לאושר


אימון רגשי לגמלאים


אימון רגשי למטפלים

 


אימון רגשי למורים


אימון רגשי לעסקים


אימון רגשי לרופאים


אימון רגשי לנגנים


אימון רגשי לשחקנים


אימון רגשי לעורכי-דין


אימון רגשי לכדורגלנים

 

 

 

 

 

 

 

אימון רגשי

להלומי-קרב ובנות-זוגם

סדנה בהנחיית ד"ר דרור גרין

אחד המאפיינים המוכרים של הלם-קרב הוא פגיעה בחיי המשפחה והזוגיות. הלומי-קרב רבים אינם משתפים את בנות-זוגם בסבל שהם חווים, ובכך הם מרחיבים את מעגל הסבל שלהם. זוגיות טובה חשובה להלומי-הקרב יותר מכל טיפול 'נפשי' או 'תרופתי', והיא מקטינה את הפגיעה בשאר בני המשפחה.

הלם-הקרב הוא פגיעה בתחושת הביטחון, והוא מתבטא לעתים בתגובות של כעס ואלימות, המסכנות מאוד את חיי הזוגיות והמשפחה. ניתן לשקם את תחושת הביטחון באמצעות שיפור המיומנויות הרגשיות שיש לנו מלידה. קל יותר לעשות זאת בעבודה זוגית, המחזקת גם את הקשר המשפחתי.

האימון הרגשי הוא כלי לשיקום המערכת הרגשית באמצעות תרגול וחיזוק של שבע המיומנויות הרגשיות המאפשרות הסתגלות למציאות והתמודדות יעילה יותר עם טראומות חוזרות

האימון הרגשי אינו `מטפל` בטראומה, משום שהטראומה אינה מחלה הניתנת לתיקון, אלא פגיעה, כמו כריתת יד או רגל, שניתן להתמודד איתה באמצעות המיומנויות הרגשיות. האימון הרגשי לזוגיות יאפשר לכם לחיות עם הטראומה באמצעות זוגיות טובה ותמיכה הדדית

את האימון הרגשי פיתחתי בעקבות הלם-הקרב הפרטי שלי במלחמת יום-הכיפורים, בשנת 1973. בזכות הדרך הזו, ובשיתוף עם בת-זוגי אפרת, גיליתי שאפשר לחיות עם הטראומה בשלום, ליצור זוגיות נהדרת וליהנות מחיי משפחה טובים.

"דרור הוא אחד מאנשי המקצוע הייחודיים שפגשתי. אין אף אחד שדומה לו בנוף המקצועי שלנו. הוא חושב בצורה מיוחדת ופוריה. אני משוכנע שהסדנה שהוא מציע תהיה חוויה מגרה ומעשירה, שתתן למשתתפים נקודת מבט חדשה" (פרופ` חיים עומר, אוניברסיטת תל-אביב, מחבר הספרים `שיקום הסמכות ההורית`, `השטן שבינינו`. `פחדים של ילדים` ועוד) 
 

אימון רגשי

זוגיות טובה היא ערובה לחיים טובים וארוכים, והדבר נכון במיוחד כשמדובר בהלומי-קרב. כדי ליצור זוגיות טובה עלינו לעשות שימוש יעיל במיומנויות הרגשיות שלנו. שבע המיומנויות הרגשיות הן הכלים הטבעיים שבאמצעותם אנו יוצרים תחושה של מקום בטוח.

הלומי-קרב איבדו את תחושת המקום הבטוח, ועליהם להתמודד יום יום מחדש עם החרדה והכאב. לעתים קרובות סובלות בנות-זוגם של הלומי-הקרב מאותם סימפטומים עצמם. האימון הרגשי הוא כלי לזיהוי ולשיפור שבע המיומנויות הרגשיות, שבאמצעותן תלמדו ליצור מחדש תחושה של מקום בטוח. באמצעות האימון הרגשי והתרגול של שבע המיומנויות הרגשיות תלמדו איך ליצור לעצמכם מדי יום מחדש תחושה של מקום בטוח, למנוע משברים ולהעמיק את השותפות הזוגית.

האימון הרגשי אינו `טיפול` אלא דרך-חיים, שתאפשר לכם לעשות שימוש יעיל במיומנויות הרגשיות שלכם ולממש טוב יותר את הזוגיות שלכם. הסדנה אינה מיועדת ליצור שינוי מיידי אלא להציג כלי שניתן לעשות בו שימוש יומיומי לשיפור הקשר הזוגי. 

באתר ניתן לקרוא את המבוא לספר 'אימון רגשי' מאת ד"ר דרור גרין, וכן לרכוש את הספר המודפס.


הסדנה
 

אימון הרגשי להתמודדות עם טראומה מיועד לקבוצה של 8-10 זוגות, והוא  כולל שבעה מפגשים בני ארבע שעות בשבעה ימים רצופים. כל אחד מן המפגשים מוקדש לאחת משבע המיומנויות הרגשיות. 

המפגשים כוללים התנסות מעשית, המבוססת על ניסיונם האישי של המשתתפים. מחוץ לרקע תיאורטי קצר מוקדשים המפגשים לסימולציות ולמשחקי-תפקידים, המאפשרים למשתתפים לזהות את המיומנויות הרגשיות המשפיעות על הקשר הזוגי שלהם ולהתנסות בהן. 

הדינמיקה הקבוצתית המיוחדת מאפשרת למשתתפים היכרות עם זוגות נוספים של נפגעי טראומה, וגם תמיכה בתהליך האישי שעובר כל אחד מבני-הזוג. 

ניתן לעתים לתאם גם סדנה לזוג יחיד, או לקיים את הסדנה בקליניקה הווירטואלית.

משתתפים שירצו בהדרכה נוספת יוכלו להשתתף בקבוצת התנסות שבועית באתר האינטרנט, בקליניקה הווירטואלית שפיתחתי.  


המיקום והמחיר

 
סדנת אימון רגשי במלון ספר סטרימון, בולגריה

הסדנאות מתקיימות במלון הספא 'סטרימון' (5 כוכבים), בעיר קיוסטנדיל, במרחק תשעים קילומטרים דרומית לסופיה. זה אזור עצי הפרי של בולגריה, העשיר בנהרות, במעיינות מרפא חמים, באתרי סקי ובנופים מרהיבים.  

מלון סטרימון שוכן על מעיינות מרפא חמים, אותם גילו הרומאים לפני יותר מאלפיים הבריכה במלון סטרימון, סדנה לאימון רגשי שנה. במלון בריכת-שחיה, מעיינות חמים בטמפרטורות שונות (36 מעלות, 45 מעלות ו-18 מעלות), סאונה רטובה ויבשה, חדר-כושר ועוד. המלון נמצא במרכז העיר קיוסטנדיל, ליד המדרחוב היפה, על בתי-הקפה והמסעדות שבו. 

המחיר משתנה בהתאם לזמן הסדנההתשלום כולל את הסדנה (כולל כיבוד קל) , טיסה, שבעה לילות במלון 'סטרימון', כולל ארוחת-בוקר, שימוש חופשי בבריכה, במתקני הספא ובמעיינות החמים והסעה משדה-התעופה.  

 מעיינות חמים במלון סטרימון, סדנה לאימון רגשי
המחיר מיועד לקבוצות מאורגנות, ולא לפרטים.

ניתן לתאם סדנה פרטית לזוג יחיד.

לתיאום סדנה כתבו אלי:

drorgreen@gmail.com

או התקשרו לטלפון ישראלי:

073-2248404

 

ד"ר דרור גרין

נולדתי בירושלים, 1954, ואני מתגורר מתגורר בכפר דבורישטה שבבולגריה עם אפרת וארבעת ילדינו. ניהלתי את 'קוגיטו, בית-ספר לפסיכותרפיה' ולימדתי פסיכיאטרים, פסיכולוגים ופסיכותרפיסטים בבית-הספר לפסיכותרפיה של הטכניון בביה"ח רמב"ם, בבית-הספר לפסיכותרפיה בבית-החולים בצפת בשיתוף עם מכללת צפת, ובלימודי ההמשך ברפואה של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב בשיתוף עם שירותי בריאות כללית. 

פיתחתי את גישת 'האימון הרגשי' ואני מנהל מנהל את 'המכון לאימון רגשי' בבולגריה. כאחד מחלוצי הטיפול הנפשי באינטרנט ופיתחתי את הקליניקה הווירטואלית הראשונה.  

נפגעתי בהלם-קרב במלחמת יום-הכיפורים, ולפני שנים אחדות הוכרתי על-ידי אגף השיקום. את התהליך שעברתי תיארתי בספר `בחזרה לצוות 4`. לפני כעשר שנים הקמתי באתר `דוקטורס`פורום תמיכה להלומי-קרב ונפגעי טראומה, אותו אני מנהל עד היום. מומחה לטיפול בטראומה ובהלם-קרב.

ד"ר לפסיכותרפיה, מוסיקאי, סופר ומאייר. חיברתי כארבעים ספרים לילדים, למבוגרים ובתחום המקצועי, וביניהם: 'טיפול נפשי, מדריך למשתמש', 'פסיכותרפיה ממבט אחר', ו'פרויד נגד דורה'. הספר 'אימון רגשי' יצא לאור בשנת 2011, ואת חלקו הראשון ניתן לקרוא באתר.