English עברית
כניסה

 

ד"ר דרור גרין

הטיפול הנפשי באינטרנט הוא עולם חדש ומופלא, המאפשר למיליוני בני-אדם לקבל מידע, תמיכה ואף שירותים מקצועיים של יעוץ וטיפול נפשי. באתר 'פסייקום' פיתחתי את הקליניקה הווירטואלית הראשונה בעולם, המתעדת את התהליך הטיפולי ושומרת על פרטיותו של המטופל. הקליניקה הווירטואלית מאפשרת מפגש במקום בטוח, המשלב את כל אפשרויות המפגש באינטרנט: בכתב, בטלפון או בווידיאו-צ'אט. 

באתר 'פסייקום' אחלוק אתכם את הידע שצברתי כאחד החלוצים בטיפול פסיכולוגי באינטרנט, וכמומחה לגישות השונות בטיפול הנפשי. האתר מיועד לספק מידע רב בתחום הטיפול הנפשי, ולסייע לכל מי שנזקק לתמיכה רגשית. כאן תוכלו לקרוא ללא תשלום את ספרי 'טיפול נפשי, מדריך למשתמש', שהוא המדריך היחיד לכל מי שנזקק לטיפול נפשי ומבקש למצוא את הטיפול המתאים ואת המטפל המתאים. בספריית האתר תוכלו לקרוא גם את ספרי בתחום הטיפול הנפשי 'פרויד נגד דורה' ו'פסיכותרפיה ממבט אחר', וכן את תיאורי-המקרים של  פרויד, את ספריהם של חיים עומרנחי אלוןאורה גבריאלי ואחרים. תוכלו לקרוא גם ספרי פרוזה, שירה וספרי-ילדים שחיברתי. תוכלו לקרוא גם על גישת האימון הרגשי שפיתחתי, המחליפה ביעילות את הטיפול הנפשי. כמו כן וכלו למצוא כאן מידע על שירותים שונים של תמיכה נפשית, לקרוא מאמרים ולצפות בקטעי וידיאו בנושאים הקשורים לטיפול נפשי. ב'מדריך המטפלים' תוכלו למצוא רשימה של פסיכולוגים, פסיכותרפיסטים ומטפלים שונים בכל אזורי הארץ. 

כל אחד מאתנו חווה במהלך חייו רגעי חרדה ודיכאון, משברים לא מעטים, ביחסים בין-אישיים, בהתנסויות מיוחדות וכחלק מהתמודדות עם המציאות, וכל אחד נזקק לעתים לתמיכה ולאוזן קשבת. אני מקווה שתוכלו למצוא כאן את הסיוע לו אתם נזקקים, ומזמין אתכם לראות באתר הזה מקור לתמיכה ולמידע. אם תרצו להתחיל בסדרת מפגשי טיפול נפשי באינטרנט, או להתייעץ אתי באופן חד-פעמי, כתבו אלי ונתאם את הזמן המתאים: drorgreen@gmail.com.                                                                                                                                                                                            שלכם,

 

Bookmark and Share

 
בעולם שבו האינטרנט משמש כאמצעי התקשורת המרכזי, כל תחומי החיים מותאמים במהירות למציאות החדשה. אין זה מפתיע, לפיכך, שגם הטיפול הנפשי מוצא את מקומו באתרי האינטרנט. בשנת 1995 החלו הניסיונות הראשונים, ומאז הוקמו מאות אתרים המציעים סוגים שונים של פסיכותרפיה מקוונת. אתר 'פסייקום' היה האתר העברי הראשון שהציע טיפול פסיכולוגי באמצעות האינטרנט, וכבר בשנת 1999 התחלתי בפיתוח הקליניקה הווירטואלית

בעבודת הדוקטורט שלי ערכתי את המחקר המקיף הראשון בתחום הטיפול הנפשי באינטרנט, והגדרתי את המאפיינים המיוחדים לו. בהמשך למחקר פיתחתי את הקליניקה הווירטואלית הראשונה, והיחידה עד כה (רוב המטפלים באינטרנט בעולם כולו עושים זאת באמצעות הדואר האלקטרוני, וחלקם באמצעות הצ'ט והווידיאו). אתר 'פסייקום', ששוכלל בשנת 2011, מציע קליניקה וירטואלית משוכללת במיוחד, הכוללת את כל אפשרויות הטיפול באינטרנט (כתיבה בזמן אמיתי או מושהה, צ'ט, וידיאו), ומאפשרת למטופלים תחושת ביטחון העולה על זו המתקיימת במפגש פנים-אל-פנים. 

הטיפול הנפשי באמצעות האינטרנט מאפשר לרבים,שחששו בעבר לחשוף את רגשותיהם ולפנות לעזרה. באמצעות האינטרנט ניתן לשמור על אנונימיות יחסית, לקבל מידע מקדים רב, למצוא את המטפל המתאים ללא הגבלות של מרחק וזמן. מיליוני בני-אדם מוצאים באינטרנט דרך פשוטה לתמיכה נפשית.

 

לטיפול באינטרנט, באמצעות כתיבה, יש יתרונות רבים. הכתיבה יוצרת מודעות גבוהה המקצרת את התהליכים, היא מתועדת ומאפשרת למטופלים לשוב ולקרוא את המפגשים כולם בכל עת. 

מטפלים רבים עדיין חוששים מן הטכנולוגיות החדשות, ועדיין לא קיימת הכשרה מקיפה למטפלים באינטרנט. באתר 'פסייקום' פיתחתי תוכניות להכשרת מטפלים ותיקים וחדשים.

לפרטים נוספים כתבו אלי: drorgreen@gmail.com.

 


 

 יעוץ  פסיכולוגי חד-פעמי, יעוץ נפשי באינטרנט

 מי שנתקל בקושי רגשי יודע עד כמה קשה לפנות לאיש המקצוע המתאים. בעיות רבות, כמו קשיי למידה של ילד, בעיה ביחסים עם בני-זוג, קושי מיני, קושי למצוא בן-זוג וכו', הן בעיות כה שכיחות עד שאנו דוחים את פתרונן שוב ושוב. 

טיפול נפשי, מדריך למשתמש, מאת דרור גרין

מי שמחליט, לבסוף, לפנות לאיש מקצוע, מגלה להפתעתו עד כמה קשה למצוא את המטפל המתאים, ומי שמצא את איש המקצוע ואינו מרוצה מן התוצאה אינו יודע כיצד להפסיק את הטיפול ולמצוא מטפל מתאים יותר. 

בספרי 'טיפול נפשי מדריך למשתמש' (אותו תוכלו לקרוא באתר), אני מדריך את הקורא במציאת המטפל המתאים והגישה הטיפולית המתאימה. אבל הספר אינו עונה על שאלות אישיות, ולעתים קרובות כדאי להתייעץ עם מומחה לייעוץ פסיכולוגי שיסייע במציאת הטיפול המתאים. 

באתר פסייקום תוכלו לקרוא את הספר כולו, וגם לפנות אלי להדרכה אישית וליעוץ נפשי חד-פעמי בקליניקה הווירטואלית, למציאות המטפל המתאים וסוג הטיפול המתאים.

 
הקליניקה הווירטואלית לטיפול נפשי באינטרנט באתר פסייקום

 

באתר פסייקום פיתחתי את הקליניקה הווירטואלית הראשונה לטיפול פסיכולוגי באינטרנט, בה יכול המטופל לפגוש את המטפל בזמנים קבועים למשך חמישים דקות, בדיוק כמו המפגש בקליניקה הלא-וירטואלית. 

המפגש בקליניקה הווירטואלית מתנהל בכתב (ולעתים ניתן לשלב אותו בשיחת טלפון או בווידיאו-קונפרנס), ולכן היא מתאימה רק למי שאינו מתקשה בכתיבה או בהקלדה. לתקשורת הכתובה יש יתרונות רבים, בעיקר משום שהיא מתעדת את כל 

התהליך הטיפולי, וניתן לשוב ולקרוא אותה מתחילתה. 

יתרון נוסף נובע מכך שהקליניקה הווירטואלית שייכת למטופל, ולא למטפל. המטפל מתארח בקליניקה של המטופל רק בזמן המפגש הקבוע, אך המטופל יכול להמשיך ולכתוב בקליניקה הווירטואלית בכל ימות השבוע, ובכך לתרגל את התהליך הטיפולי ולהפיק ממנו תועלת רבה יותר. 

 

בספר 'רצח בקליניקה הווירטואלית (אותו תוכלו לקרוא בספריית האתר) תיארתי, באמצעות סיפור-מתח, את הטיפול בקליניקה הווירטואלית. אמנם הסיפור, והמטופל המתואר בו, דמיוניים לחלוטין (משום שאני מתחייב לשמור על סודיות מלאה כלפי מטופלי), אבל התהליך הטיפולי המתואר בו, והעבודה שלי כמטפל, משקפים את מה שקורה באמת בקליניקה הווירטואלית, ויוכלו לאפשר לכם להתרשם מסוג כזה של טיפול נפשי.