English עברית
כניסה

ספרי דרור גרין בפורמט דיגיטלי המתאים לכל המכשירים.

התשלום: 10 אירו לכל ספר. להזמנה: drorgreen@gmail.com


מסיבת הריקודים של קסיופיאה

במקום שבו נפרצים גבולות הדמיון נוצרים סיפורי המעשיות. זה המקום שבו התמימות נוגעת ברשע, החסד משיק לטירוף והיופי גובל בכאב.

כמו מנגינה מאולתרת בוקעות המעשיות זו מתוך זו, שונות וגם דומות, והן זורמות בנופים הסמויים, הפנימיים, החבויים בגיבורי העלילות הבדויות.

ספר המעשיות של דרור גרין מציע ז'אנר חדש לספרות מבוגרים, שאינו אגדה תמימה או בדיה משעשעת, אלא מעין אילתור מוסיקלי, שבאמצעות תיאור של מציאות מופרכת חודר אל מעמקי רגשותיהם של גיבורי המעשיות. זהו ספר שמתאר בבהירות תהליכים רגשיים המתרחשים במקביל גם אצל הקורא. 

הסתלקותו של, פטירתו של, אחריתו של, מותו

סיפורם של שתי נערים ונערה אחת, בהרצליה של שנות החמישים, מתחיל כמשחק מלים תמים והופך עם התבגרותם למערכת יחסים משולשת ומורכבת.

"מה שמרגש בנובלה הקצרה של דרור גרין אינו הסיפור הישן על משולש אהבה ורעות בין שני גברים ואשה, וגם לא המבט רווי הגעגועים אל זיכרונות גיל ההתבגרות של הגיבורים. מה שמייחד את יצירת הפרוזה הראשונה של דרור גרין איננה אפילו ההתייחסויות הרבות ל'סיפור אהבים', שירו הנפלא של דוד אבידן, אלא האיפיון המקורי של זיקות בין שיגעון לשפיות, בין שפה פנימית לשפה חיצונית" (בתיה גור, 'הארץ'). 

בחזרה לצוות 4
 

כעשרים שנה אחרי מלחמת יום-כיפור נחשפים אל מול מצלמה בלתי-נראית שבעה סיפורים. זהו סיפורם של חברי צוות תותחנים שהכריז על מרד בזמן מלחמה. זה סיפור על הלם-קרב מאוחר, השזור במרדף אחרי גיבורו הסמוי של הספר, ספק קצין-נער ספק פושע מלחמה.

"ספר חדש, מיוחד במינו, פרובוקטיבי ונוגע ללב כאחד" (משה זינגר, 'הארץ').

"צוות 4' אינו סיפור של קרבות, גם לא 'עוד ספר על המלחמה'. זהו רומן על התבגרות איטית, מכאיבה ומצחיקה, רומנטית ולירית" (אריאנה מלמד, 'חדשות'). 

אנטואן דה סנט-אקזופרי

הנסיך הקטן

'הנסיך הקטן', מהספרים האהובים והפופולריים ביותר בעולם, הוא ביטוי של מחאה נוקבת נגד התרבות הקפיטליסטית האנוכית, התחרותית וחסרת־החמלה. לראשונה מודפס הספר בפורמט המקובל בעולם, שאינו מיועד רק לילדים, ובתרגום המתמקד במסר המהפכני. 

דרור גרין, מתרגם הספר, הוא גם מחבר הספר 'שיחות עם הנסיך הקטן, על אימון רגשי ועל טבע האדם'. הספר מציע תפיסת עולם חדשה המחליפה את האנוכיות, עליה מבודדת התרבות הקפיטליסטית-תחרותית, באמפתיה ובשיתוף. 

 

שיחות עם הנסיך הקטן

שלושים שנה לאחר שאנטואן דה סנט-אקזופרי פגש את 'הנסיך הקטן' במדבר סהרה, שב הנסיך הקטן ופגש את דרור גרין במדבר סיני. 

המפגש עם הנסיך הקטן אפשר לד"ר דרור גרין, שפיתח את תורת 'האימון הרגשי' (Emotional Training), לבחון מחדש את התפיסה השמרנית של טבע האדם, המבוססת על האמונה באנוכיות, ולהעמיד מולה תפיסה חדשה המבוססת על אמפתיה, שיתוף ואהבה 

 

מקום בטוח
 
בעקבות הספר 'אימון רגשי', המציג דרך-חיים פשוטה ויעילה, המבוססת על תפיסה חדשה ומהפכנית של טבע האדם, ובהמשך לספר 'שיחות עם הנסיך הקטן על אימון רגשי ועל טבע האדם', מציג ד"ר דרור גרין 69 הרהורים המציעים מבט מקיף ומפורט על היישומים של המתודה החדשה בחיי היומיום: במישור האישי, החברתי, התעסוקתי, הכלכלי, התרבותי והפוליטי. 
הספר מציע תפיסת עולם אופטימית, המבוססת על אמפתיה ועל שיתוף ואהבה, ובוחן את רעיון 'האוטונומיה השיתופית' ואת יישומו בזוגיות, במשפחה המורחבת ובקהילות קטנות. 
באתר אפשר לקרוא את הספר בחינם. 
 

 

אימון רגשי

האימון הרגשי הוא דרך-חיים פשוטה ויעילה, המבוססת על תרגול קבוע לשיפור המיומנויות הרגשיות שלנו וליצירת תחושה של מקום בטוח.

ד"ר דרור גרין ניסח תפיסה חדשה ומהפכנית להבנת טבע האדם, המגדירה את הרגשות כתגובות גופניות לגירויים מן המציאות. תפיסה זו תואמת לגילויים האחרונים בחקר המוח, ולהבנה שהיכולת האמפתית קיימת בנו מלידה. התהליך הרגשי אינו מושג מיסטי, כפי שנהוג להאמין, אלא טייס אוטומטי המנווט אותנו בחיינו, מזהיר אותנו מפני סכנה המעוררת חרדה ומכוון אותנו אל המקום הבטוח. 

רצח בקליניקה הווירטואלית

דרור גרין / פסיכותרפיה ממבט אחר

כשד"ר דרור גרין, מחלוצי הטיפול הנפשי באינטרנט, פגש את ד"ר ראובן גולד, הוא לא שיער בנפשו שנקלע למרבולת של עסקים, אהבה ומוות מסתורי. 

מה שמתחיל כהצעה עסקית, ונמשך כטיפול נפשי ניסיוני, מתגלה כנשף מסיכות מתוחכם. בעלילה מפתיעה, שאמת ובדיה משמשים בה בערבוביה, הופכת רשת האינטרנט לזירת הפעולה של מותחן פסיכולוגי מרתק. 

 

 

אגדות האינתיפאדה

דרור גרין / פסיכותרפיה ממבט אחר

בימים הראשונים של האינתיפאדה הראשונה, בשנת 1989, יצא לאור הספר 'אגדות האינתיפאדה', שבאמצעות אגדות תמימות בסגנון הקלאסי חזה את אירועי האינתיפאדה.  

הספר, שהיה הראשון שהתייחס להתקוממות הפלסטינית, היכה גלים ועורר תגובות קיצוניות. הספר תורגם לערבית בידי סלמן מצאלחה, אך נאסר להפצה בשטחים הכבושים. 

נהר האהבה

שירי האהבה וציורי האקווארל של דרור גרין מציירים במשיחות מכחול עדינות את הרגעים הקטנים של האהבה.

המהדורה הראשונה של הספר יצאה לאור בשנת 1990, בשם 'נהר האהבה, שירי-אהבה סיניים', שתורגמו על-ידי דרור גרין. רק במהדורה החדשה, שיצאה לאור בשנת 2007, חשף דרור גרין את זהותו כמחבר וכמאייר הספר.

 

טיפול נפשי,
מדריך למשתמש

באמצעות יותר ממאה סיפורים מחדר הטיפולים מפזר ד"ר דרור גרין את הערפל האופף את הטיפול הנפשי, ומציג תמונה בהירה ומפוכחת של התהליך הטיפולי. 

ש משהו מרענן בספרו של דרור גרין 'טיפול נפשי - מדריך למשתמש', שנכתב במטרה לשמש לא רק מורה נבוכים אלא גם מדריך הישרדות למטופלים. הספר מצליח להגשים את המטרה שלשמה נכתב, ובכך חשיבותו ויתרונו"  (פרופ' יורם יובל, 'הארץ'). 

פסיכותרפיה ממבט אחר

במבט רחב ומקיף בוחן ד"ר דרור גרין את הפסיכותרפיה מימיה הראשונים של הפסיכואנליזה, דרך התפתחותן של מאות גישות טיפוליות הומניסטיות והתנהגותיות, ועד למעמדה במאה-העשרים-ואחת. 

שלושת חלקי הספר עוסקים בקריאה ובכתיבה של תיאורי-מקרים, בכללי-היסוד של הפסיכותרפיה ויחסי מטפל-מטופל, ובשאלות יסוד של הטיפול הנפשי: משמעות המושג 'נפש', האם הטיפול 'מטפל', השקרים שבטיפול הנפשי ושחיקת המטפלים. 

פרויד נגד דורה

דרור גרין / פסיכותרפיה ממבט אחר

סיפורה של אידה באואר, המכונה 'דורה', שיכול היה להיכתב כרומן למשרתות, הפך בידי פרויד לתיאור-המקרה המפורסם ביותר בתולדות הפסיכואנליזה. 

ד"ר דרור גרין מציע קריאה חוזרת ב'דורה', שתעורר בחינה מחודשת של מושגי-היסוד של הטיפול הנפשי. הספר מאפיין את הז'אנר המיוחד של פרויד בכתיבת תיאורי-מקרים, ז'אנר המשמש כמודל 'שקוף' לעבודה הטיפולית. מודל זה, שהוצג לראשונה במקרה של 'דורה', משמש כנקודת פתיחה לכל טיפול נפשי מימיו של פרויד ועד היום. 

תיאורי-המקרים של פרויד

תיאורי-המקרים של פרויד הם המקור הראשון להבנת ההמצאה ששינתה את תרבות המאה-העשרים: הפסיכואנליזה. 

ד"ר דרור, שערך את התרגום לעברית של תיאורי-המקרים של פרויד וחיבר גם את הספר 'פרויד נגד דורה', מציג מבט חדש על הקשר המיוחד של פרויד עם מטופליו, קשר חם ועמוק, בניגוד לכללים שניסחו ממשיכיו מאוחר יותר. 

הספר מציג את כל תיאורי-המקרים החשובים של פרויד, את הרקע של הטיפול ושל המטופלים, את תקציר תיאורי-המקרים וגם חשיבה חדשה על דמותו המיוחדת של פרויד. 

יונה וולך
שירים אחרונים

קולה המיוחד של יונה וולך הטביע את חותמו בשירה העברית של סוף המאה העשרים, והדיו נשמעים עד היום גם בכתביהם של משוררים רבים.

שיריה האחרונים של יונה וולך פורסמו בכתב-העת 'פיוט', בעריכתו של דרור גרין, ובספר 'אור פרא' שיצא לאור שנתיים לפני מותה.

הקובץ הנוכחי מציג לראשונה שישה שירים חדשים, שלא ראו אור מעולם, וגם צילומים מכתב-היד המקורי של המשוררת.

 
 
אינדקס לקדנצות
בכוראלים של באך

בזמן לימודי הקומפוזיציה שלו באקדמיה למוסיקה בירושלים, בשנת 1978, ערך דרור גרין אינדקס ראשון מסוגו, של הקדנצות בכורלים של באך. 

האינדקס הוא כלי יעיל ללימוד הירמון של קו סופראן נתון בסגנון באך, לתרגול נגינה של קדנצות בסגנון הכוראלים של באך ולמחקר תיאורטי של הקדנצות בכוראלים של באך. 

ניתן להזמין את האינדקס בקובץ PDF

 

גרפיטי

 

בשנת 1990 צילם דרור גרין את ספר הגרפיטי הראשון בישראל. בספר שישה פרקים: שטויות והברקות, פוליטיקה, קללות ומסרים אישיים, מחאה חברתית, דברי-חוכמה. .

לכל צילום צירף דרור גרין הרהור המתייחס בהומור ובעצב לתכני ציורי הגרפיטי, שיש בהם גם תיעוד של התרבות העברית העממית ושל השינויים שעוברת השפה העברית. 

מסיבות מסחריות החליט המו"ל, עודד מודן, לוותר על הטקסטים, והם מופיעים כאן לראשונה. 

אחד-העם
וחזון המדינה הדו-לאומית

בטקסט נשכח משנת 1920 מזהיר אחד-העם את ראשי התנועה הציונית מפני פירוש לא נכון של ההכרה בזכות היהודים ל'בית לאומי' בארץ-ישראל.  

דרור גרין מנהל דיאלוג עם אחד-העם, ומציע להעמיד טקסט חדש אל מול האוטופיה הכוזבת שהציג הרצל ב'מדינת היהודים'. הוא מציע לשוב ולבחון את האופציה שנשכחה, וליצור כלים לחיים משותפים בארץ-ישראל. 

פרות קדושות

דרור גרין / פסיכותרפיה ממבט אחר

באמצעות 100 מושגים שכיחים בשפה העברית יוצר דרור גרין פוליגרף משוכלל, החושף את מעמקי הנפש האפלים של התרבות הישראלית.  

הגזענות הנחבאת מאחורי 100 המושגים המוצגים בספר משותפת לימנים ולשמאלנים, לדתיים ולחילוניים, לפעילי שלום ולמתנחלים. הספר בוחן, בין השאר, את 'הזכות ההיסטורית' על ארץ-ישראל, את כוחו המופרז של בית-המשפט, את אפליית ערביי ישראל ואת גירוש המתנחלים מבתיהם. 

 
ספרי הילדים של דרור גרין בפורמט דיגיטלי המתאים לכל המכשירים. 
התשלום: 10 אירו לכל ספר. להזמנה: drorgreen@gmail.com

מתחת לירושלים יש עיר

 

מתחת לערימת גרוטאות בעמק המצלבה בירושלים מצאו רחלי ויהונתן פתח, שהוביל אותם אל עיר מסתורית. 

מה שנראה כסיפור ילדים מרתק הוא גם מסע פנימי לגילוי האהבה, המאפשר לגיבורים להתוודע אל רגשותיהם, פחדיהם ויכולתם לגעת זה בזה. המפות החופפות של לונדון וירושלים הן גם מפת הנפש של האהבה. 

השליט הקסום של
ממלכת מו

קשה למצוא ספר ילדים קסום ומטורף יותר מן הספר הזה, ורק ילדים ומבוגרים שנותרו ילדים יוכלו להבין את המצאותיו הפרועות של מחבר 'הקוסם מארץ עוץ', המשלבות תום ורגישות, אירוניה ואכזריות. 

לעומת העלילה המאורגנת והרצינית של 'הקוסם מארץ עוץ' נקראים סיפורי 'השליט הקסום' כהשתוללות צבעונית של הדמיון, שאין לה גבולות ומחסומים.

הקוסמת הקטנה
 

זהו הספר הראשון בסידרת 'הקוסמת הקטנה', שיצאה לאור במהדורות רבות ואזלה מן החנויות. 

מאיה בת השתים-עשרה יודעת לקרוא מחשבות, אך איש אינו יודע זאת. אבל בעצם, מאיה היא פסיכולוגית קטנה, שיודעת להקשיב, לעזור למי שזקוק לעזרה וגם לפתור בעיות בלשיות. 

ספרים נוספים בסדרה: 'הקוסמת הקטנה והבלש המהולל', 'הקוסמת הקטנה ונסיך החלומות', 'הקוסמת הקטנה ועדן הרזה' 'הקוסמת הקטנה והפסנתר המכוון היטב'. 

הקוסמת הקטנה והבלש המהולל

זהו הספר השני בסידרת 'הקוסמת הקטנה', שיצאה לאור במהדורות רבות ואזלה מן החנויות. 

האם צריך לדעת לקרוא מחשבות כדי להיות בלש כמו שרלוק הולמס? ומה ההבדל בין פסיכולוגים לבלשים? האם תמצא מאיה מי גנב את המבחן בתנ"ך?  

ספרים נוספים בסדרה: 'הקוסמת הקטנה', 'הקוסמת הקטנה ונסיך החלומות', 'הקוסמת הקטנה ועדן הרזה', 'הקוסמת הקטנה והפסנתר המכוון היטב'. 

הקוסמת הקטנה ונסיך החלומות

זהו הספר השלישי בסידרת 'הקוסמת הקטנה', שיצאה לאור במהדורות רבות ואזלה מן החנויות. 

האם צריך לדעת לקרוא מחשבות כדי להתאהב? ומה קורה כשמתאהבים? איזה טעם יש לגלידת יוגורט כשמתנשקים?

ספרים נוספים בסדרה: 'הקוסמת הקטנה', 'הקוסמת הקטנה והבלש המהולל', 'הקוסמת הקטנה ועדן הרזה', 'הקוסמת הקטנה והפסנתר המכוון היטב'. 

הקוסמת הקטנה ועדן הרזה

זהו הספר הרביעי בסידרת 'הקוסמת הקטנה', שיצאה לאור במהדורות רבות ואזלה מן המדפים. 

כשמאיה מתבוננת בראי, ומגלה שהג'ינס שלה כבר לא עולה עליה, נדמה לה שהיא שמנה. אבל הכל משתנה כשהיא פוגשת בעדן, שמסרב לאכול בעלי-חיים וחושש להכאיב גם לצמחים.

ספרים נוספים בסדרה: 'הקוסמת הקטנה', 'הקוסמת הקטנה והבלש המהולל', 'הקוסמת הקטנה ונסיך החלומות' 'הקוסמת הקטנה והפסנתר המכוון היטב'. 

הקוסמת הקטנה והפסנתר המכוון היטב

זהו הספר החמישי בסידרת 'הקוסמת הקטנה', שיצאה לאור במהדורות רבות ואזלה מן החנויות. 

האם קריאת מחשבות מסייעת גם בנגינה בפסנתר? ומה גילתה מאיה במכתב שהתגלה בתוך הפסנתר, מאביה שנהרג במלחמה? 

ספרים נוספים בסדרה: 'הקוסמת הקטנה', 'הקוסמת הקטנה והבלש המהולל', 'הקוסמת הקטנה ונסיך החלומות', 'הקוסמת הקטנה ועדן הרזה'. 

איך קוטפים פילים

איך קוטפים פילים? זה פשוט מאוד. ביד אחת מחזיקים את הענף שעליו הם צומחים, ביד השניה אוחזים אותם בשתי אזניהם, ואז תולשים אותם במהירות אבל בעדינות. כן. 

13 אגדות מוסיקליות

קסמה של המוסיקה שורה על שלוש-עשרה האגדות, שהתום הילדותי והניצוץ הבוגר משמשים בהן בערבוביה. נופי הים-התיכון, משולבים בציוריו של פיליפו בונאני מן המאה השמונה-עשרה, הם הרקע לאגדות שנכתבו לקראת סופה של המאה-העשרים. 

 

פרפר הזהב והאפונית

פרפר הזהב והאפונית משתייך לקלאסיקה של ספרות הילדים העברית, והוא נוגע בלבם של ילדים והורים כאחד. 

"הספר הכי הכי יפה לילדים על אהבה הוא "פרפר הזהב והאפונית". הוא, כמו האהבה שחולמים עליה, יפה ופשוט ועדין. הוא, כמו שאנחנו אוהבים, מספר על זוג ועל געגועים ועל התרגשות" (רחל טל שיר, 'העיר', 20.10.89).

"אפונה ריחנית ופרפר של זהב. סיפור אהבה בצבעים. בלי הרבה מלים ובלי הרבה קווים אפשר להגיד כל-כך הרבה אהבה, וזה הרבה מאוד בשביל ספר אחד, רגיש ויפה" (בינה אופק, 'ידיעות אחרונות', 27.8.87).

בעלי-כנף מפלסטלינה

ספרי הפלסטלינה של דרור גרין ורוני אורן משתייכים לקלאסיקה של ספרות הילדים העברית, וניתן למצוא אותם כמעט בכל בית.

'בעלי-כנף מפלסטלינה' מציג את דמויותיהם של נשר וחסידה, ינשוף ותוכי, דוכיפת ונקר, דבורה ושפירית וברווז, זבוב ועטלף וכל מי שמתעופף.

גן-חיות מפלסטלינה

ספרי הפלסטלינה של דרור גרין ורוני אורן משתייכים לקלאסיקה של ספרות הילדים העברית, וניתן למצוא אותם כמעט בכל בית.

'גן-חיות מפלסטלינה' מציג את דמויותיהם של קרנף ושתי זברות, של ארנבת שיושבת ושל צפרדע הלוכדת זבוב.

התזמורת של הארנב

ספרי הפלסטלינה של דרור גרין ורוני אורן משתייכים לקלאסיקה של ספרות הילדים העברית, וניתן למצוא אותם כמעט בכל בית.

'התזמורת של הארנב' הוא סיפור בחרוזים על תזמורת של רגשות, כשכל כלי נגינה מתאים למצב-רוח מיוחד.

 

 

גן-ירק מפלסטלינה

ספרי הפלסטלינה של דרור גרין ורוני אורן משתייכים לקלאסיקה של ספרות הילדים העברית, וניתן למצוא אותם כמעט בכל בית.

'גן-ירק מפלסטלינה' מציג בחרוזים את דמויותיהם של עגבניה ומלפפון, פטריה מגונדרת וגזר שקורא ספרים.

 
הספריה לפסיכותרפיה, בפורמט דיגיטלי המתאים לכל המכשירים. 
התשלום: 15 אירו לכל ספר. להזמנה: drorgreen@gmail.com  
 
חיים עומר ואלי ליבוביץ
פחדים של ילדים
 
 
דרור גרין / פסיכותרפיה ממבט אחר

פחדים וחרדות הם תגובות טבעיות והכרחיות, המלוות את תהליך התפתחותו של כל ילד. אחד מכל עשרה ילדים סובל במהלך התפתחותו מחרדות קשות. בסביבה תומכת ובטוחה יכולים ילדים ומתבגרים להתמודד עם הפחד ולהפוך אותו למקור עוצמה, שיסייע להם בתקופות של קושי ומשבר.  

חיים עומר הוא פרופסור לפסיכולוגיה באוניברסיטת תל-אביב, מחבר הספרים 'מבוי סתום', 'מעשה הסיפור הטיפולי', 'שיקום הסמכות ההורית', המאבק באלימות ילדים ו'השטן שבינינו'.  

חיים עומר ונחי אלון
השטן שבינינו
 
דרור גרין / פסיכותרפיה ממבט אחר

היכולת שלנו לנהל סכסוכים משפיעה באופן ישיר על איכות חיינו. לעיתים קרובות, מתוך רצון לנצח ולהיות צודקים, אנו מסלימים את הסכסוך באמצעות דמוניזציה של הצד השני. נטיה זו היא השטן שבינינו, המוביל להרסנות הדדית ומונע כל אפשרות להידברות.  

"ספר מיוחד במינו מאת שני מחברים המפליאים לשלב בין אמנות הטיפול הנפשי לבין אמנות הכתיבה עליו. זהו ספר מעורר-השראה של חכמה אנושית וטיפולית" (פרופ' יורם יובל, מחבר הספר 'סערת נפש').  

.
זיגמונד פרויד
איש הזאבים
 
 

בפברואר 1910 התדפק על דלתו של פרויד בווינה צעיר רוסי עשיר, וביקש את עזרתי. במשך יותר מארבעא שנים, שישה ימים בשבוע, טיפל פרויד בסרגיי פנקייב, אך הקשר ביניהם נשמר עוד שנים ארוכות.

בשבעים השנים שחלפו מאז שפגש את פרויד נמשכו קשריו של 'איש הזאבים' עם ממשיכי דרכו של פרויד. סיפורו של סרגיי פנקייב הוא יחיד במינו בתולדות הטיפול הנפשי, וניתן לעקוב באמצעותו אחר מהלך חייו, הנפשי וגם היומיומי, כמעט מיום היוולדו ועד ליום מותו.

זיגמונד פרויד
איש העכברושים
 

סיפור אימים פורנוגרפי, ששמע בעת ששירת במילואים, הפך את ד"ר ארנסט לנצר לאחד המטופלים הידועים בהיסטוריה של הפסיכואנליזה, המכונה 'איש העכברושים'. 

טיפולו המוצלח של פרויד בעורך-הדין הצעיר חורג מן הדימוי הנוקשה של הטיפול הפסיכואנליטי. בתיאור-המקרה מתוודע הקורא לקשר מיוחד במינו, ההולך ונרקם בין פרויד לבין מטופלו המפורסם. 

גם היום, מאה שנים לאחר פרסומו, נקרא תיאור-המקרה כסיפור עלילה מרתק ומדהים. 

זיגמונד פרויד
הנס הקטן
 
דרור גרין / פסיכותרפיה ממבט אחר

'הנס הקטן', אחד מתיאורי-המקרים הידועים בהיסטוריה של הפסיכואנליזה, הוא המקרה הראשון של הדרכת הורים ושל טיפול פסיכואנליטי בילדים. 

"אני מצייר בשביל הנס, שהיה באחרונה בשנברון, ג'ירף. הוא אומר: 'צייר גם את הפיפי.' אז אני אומר לו: 'צייר אותו בעצמך.' הוא מוסיף לציור הג'ירף את הקו, שבתחילה הוא קו קצר, עוד חתיכה באומרו: 'הפיפי שלו ארוך יותר.' 

סדרת תיאורי-המקרים של פרויד, בעריכתו של ד"ר דרור גרין, מופיעה בתרגום ראשון לשפה העברית.
זיגמונד פרויד
שרבר
 

דניאל פול שרבר, שהיה שופט עליון בבית-המשפט הגבוה של סקסוניה, הלהיט את דמיונו של פרויד, שבהתלהבותו טען שצריך היה למנות אותו למנהל בית-חולים לחולי-נפש.

בניתוח מזהיר קורא פרויד בנפשו של שרבר כמו בספר פתוח. הפעם, שלא כמו בשאר תיאורי-המקרים שלו, מנתח פרויד את ספרו האוטוביוגרפי של שרבר, שהוא תיעוד יחיד במינו של טירוף, בלשונו הבהירה והמרתקת של הפרנואיד עצמו.

סדרת תיאורי-המקרים של פרויד, בעריכתו של ד"ר דרור גרין, מופיעה בתרגום ראשון לשפה העברית. 

פרויד וברויאר
מחקרים בהיסטריה
 

יותר מכל ספר אחר מתעד 'מחקרים בהיסטריה' את היווצרות הפסיכואנליזה ברגעיה הראשונים. את 'מחקרים בהיסטריה'י ניתן לקרוא גם כתיעוד התהליך הנפשי של פרויד, כשהניח את היסודות ליצירת הפסיכואנליזה. בכשרון ספרותי נדיר חושף פרויד את רגשותיו ואת הרעיונות העולים בו במפגש עם חולות ההיסטריה. 

סדרת תיאורי-המקרים של פרויד, בעריכתו של ד"ר דרור גרין, מופיעה בתרגום ראשון לשפה העברית.